BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ciánnal a rák ellen

A mérgező ciánszármazékoknak szerepe lehet a rák elleni küzdelemben -- állítja kutatásai alapján a brit Antisoma Plc. biotechnológiai társaság. Részvényeinek árfolyama 14 százalékkal erősödött a bejelentés nyomán.

A londoni Imperial College által alapított Antisoma cég növények által a kártevők távol tartására használt cianidos "technikákat" elemezve arra jutott, hogy a módszer fegyver lehet a rák ellen is. A vizsgálatok azonban még kémcsőben történnek, így korai lenne azokat gyógyszerkísérleteknek nevezni -- figyelmeztet a Reuters. A hírekből azonban a dolog ígéretes voltára következtetett a piac, ugyanis a közelmúltban tett bejelentés nyomán 14 százalékkal emelkedtek az Antisoma részvényei.
Egyes növények, mint például a hydrangea, más néven az afrikai burgonya, tartalmaznak linamaráz fehérjét, amely észleli, ha egy nagyobb állat vagy kártevő megpróbál sérülést okozni a növényen. Az enzim cianid termelésével riasztja el a támadókat.
A tudósok úgy vélik, megtalálták a módját, hogy ugyanezt a folyamatot lejátszassák az emberi szervezetben is. Itt az enzimet egy olyan antitesthez kell kapcsolni, amely felismeri a csak a rákos sejtekben található fehérjéket. Ezután a cianid termeltetésével beindulhat a "rákölő" akció. A kutatók már be is mutatták működésében a folyamatot, amelyet AGENT-nek (Antibody Guided Enzyme Nitrile Therapy) neveztek el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.