Adam Drda BBC-szerkesztő szerint még magát a folyamatot elindító ODS-t is meglepték a fejlemények. Nem számított "rebellióra" (hiszen az újságírók alkalmazkodók), demonstrációkra (hiszen a csehek lusták tüntetni), de főleg arra nem, amit Hodác művelt a vezérigazgatói székben. A törvénytiszteletről szóló alibinyilatkozatok ellenére az ODS nem akart mást, mint rátenni a kezét a CT-re. A szociáldemokrata párt (CSSD) pedig engedte ezt, azért is, mert Vladimír Spidla leendő pártelnök nyilván nem akarja folytatni az agresszív zemani politikát. Ha le is írták Hodácot, a problémák megmaradtak: nagy gazdasági és személyi változtatások kellenek a televíziónál -- állítja Drda. Radko Kubicko, a Szabad Európa Rádió szerkesztője szerint további vitákra van szükség, többek között a tévéadó finanszírozásának ellenőrzéséről. Szintén a váltást szorgalmazza Erik Tabery, a Respekt hetilap szerkesztője, mert ha független volt is a CT hírszolgálata Hodác belépése előtt, nem volt "ideális". A politikai pártokkal szemben határozatlan volt, sok kérdést hagyott megválaszolatlanul.
Karel Hvízdala író szerint a "tévés lázadást" támogató százezres tüntetésből éppen azt a tanulságot kell a pártoknak levonniuk, hogy a "közterületnek" csak egy kis része az övék, a többi a különböző egyházakban, egyesületekben, alapítványokban szerveződött pártonkívülieké és a közjogi intézményekben dolgozó embereké. A televízió tanácsi irányítása német modell, de a csehek nem alkalmazzák következetesen. Németországban a tévétanács tagjainak csak egy részét választja a parlament, a többit egyházak, egyetemek, társadalmi szervezetek delegálják.
Hvízdala Václav Klaus ODS-elnök privatizációs javaslatát is elítéli. Ha a mindenre ráhúzható klausi magánosítási receptet a CT-re is alkalmaznák, politikailag ártalmatlan monstrumot csinálnának belőle. És ha ez nem sikerül, akkor legalább igyekeznek minél tovább fenntartani a CT körüli válságot, ami egyértelműen az országos kereskedelmi tévék (köztük az ODS-t kiszolgáló és Csehországban a legnagyobb nézettségű Nova) tulajdonosainak gazdasági érdeke -- írja Petr Fischer, a Lidové Noviny kommentátora, akinek arról is tudomása van, hogy Klaus feleségének is az egyik ilyen televíziónál van állása. Minél hosszabb a közszolgálati televízió agóniája, annál jobban nő a többiek nézettsége -- véli Fischer --, és a reklámügynökségek is hozzájuk fordulnak. Ez pedig akár százmilliós nagyságrendű pénzek átvándorlását jelentheti a magántelevíziókhoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.