A NASA laboratóriumában az űrben uralkodó körülményeket modellezték (vákuum, nagyon alacsony hőmérséklet és ultraibolya-sugárzás). Ebbe a közegbe helyeztek egy vízből, metanolból, metánból, szén-monoxidból álló, a világűrben is megtalálható csillagközi jégdarabot. Az így előállított szilárd anyagot vízbe merítve azt tapasztalták, hogy mikroszkopikus szappanbuborékra emlékeztető primitív sejtek jöttek létre, melyek lényegében sejtmembránhoz hasonló strukturáltságot mutattak, és egy külső és egy belső rétegük is megfigyelhető volt.
Louis Allamandola, a kutatás egyik résztvevője szerint a felfedezés alátámasztja az úgynevezett pánspermia-elméletet, mely szerint az élet csírái jelen vannak a világűrben is és bárhol, ahol erre alkalmas környezeti viszonyok adódnak, megtelepedhetnek.
A tudósok egyelőre nem ismerik a földi élet keletkezésének pontos körülményeit, ám az biztos, hogy minden földi sejt membrán segítségével védi meg magát a külső hatásoktól. A membránt akár egy házhoz is hasonlíthatjuk -- mondja Jason Dworkin (SETI Institute, Kalifornia, USA).
A kutatási eredmények alapján feltételezhető, hogy az élet kialakulásának legelső szakaszaihoz nincs szükség lakható bolygóra, és az élet alapjait jelentő vegyületek mintegy ugrásra készen várnak arra, hogy birtokba vegyenek egy-egy alkalmas égitestet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.