Hivatalosan 12 tagjelölt folytat csatlakozási tárgyalásokat, az EP-anyag azonban csak nyolc új taggal és hat új nyelvvel számol. A kelet- és közép-európai tagjelöltek mindegyikének egy hivatalos nyelve van (méghozzá olyan, ami jelenleg még nem hivatalos az unióban), Ciprusnak és Máltának viszont a görög, illetve az angol (a máltai mellett) a hivatalos nyelv -- így kikövetkeztethető, hogy az EP 2004-ig öt közép- és kelet-európai jelölt plusz egy dél-európai (Málta vagy Ciprus) bekerülésével számol, míg a bővítés "második köre" szerinte további egy-egy kelet-, illetve dél-európai taggal gazdagítja majd az EU-t.
Az unió bővülésével szükségessé váló parlamenti átszervezéseket tárgyaló dokumentum hangsúlyozza, hogy a nyelvek egyenlősége az Európai Parlament egyik központi eleme -- tudósít az Agence Europe. A parlamentnek ezért a bővítés után is garantálnia kell, hogy a képviselők minden ülésen anyanyelvükön szólalhassanak fel, és a felszólalásokat anyanyelvükön is hallgathassák. Emellett minden dokumentumot az összes hivatalos nyelvre le kell fordítani.
A parlamenti helyek számának Nizzában eldöntött emelésével még nem számoló tanulmány szerint ezért a parlamentnek mintegy ezer fővel kell növelnie alkalmazottainak létszámát. Jelentős részük tolmácsi és fordítási feladatokat fog ellátni. Az új alkalmazottak felét Brüsszelben, felét Luxembourgban helyezik el.
A létszámemelés miatt Brüsszelben, Luxembourgban és Strasbourgban is több irodára lesz szükség. A tanulmány megnevezi a három városban megvásárolni ajánlott épületeket. Becslése szerint a parlament ingatlanokra fordított kiadásai -- a működtetési és fenntartási költségek nélkül -- így évi 15 millió euróval emelkednek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.