Ezzel kétsebességessé vált a CEFTA, miután a mezőgazdasági termékek kereskedelmének további liberalizációjában nem érdekelt tagállamok hozzájárultak, hogy az árucsere előtti akadályok lebontására érett országok különmegállapodásban gyorsítsák a liberalizációt egymás között. A trióhoz szakértői tárgyalásokat követően Bulgária és Szlovénia is csatlakozhat.
Ion Iliescu román államfő megnyitóbeszédében jelezte: országa azért kényszerül az agrárkereskedelemben más CEFTA-országokénál jelentősebb védintézkedésekre, mert a partnerállamokban a mezőgazdasági termelők támogatásai nagyobbak. A további liberalizációt az államfő csak ezen támogatások harmonizációja, majd csökkentése esetén tartotta elképzelhetőnek.
Az értekezleten elfogadott zárónyilatkozat üdvözölte a Horvátországgal hamarosan megkezdődő CEFTA-csatlakozási tárgyalásokat -- a tanácskozáson vendégként a horvát kormányfő is részt vett --, a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) Dohában elért megállapodását az újabb körtárgyalási forduló elindításáról, és elítélte a terrorizmust.
A román--magyar gazdasági kapcsolatokat terhelő búza- és baromfihúskérdés megoldása egyelőre várat magára. Mivel a CEFTA-tagállamok nem támogatták a kereskedelmi viták rendezésére szolgáló fórum létrehozását, a nézeteltérések továbbra is kétoldalú konzultációk útján rendezhetők. Emellett Magyarország a búzaexport akadályozása miatt a WTO-nál is bepanaszolta Romániát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.