BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az Ab-hoz fordul Budapest

A főváros nem zárkózik el attól, hogy a kormánnyal a budapesti közlekedésfejlesztési koncepcióról tárgyaljon, bár valószínűtlen, hogy létezne olcsóbb megoldás a 4-es metrónál - jelentette ki tegnap Demszky Gábor.

A főpolgármester Orbán Viktor szerda reggeli rádiónyilatkozatára reagált, amelyben a kormányfő kifejtette: a fővárosi önkormányzat elvesztette, de a budapesti polgárok megnyerték a metrópert. Szerinte a korábbi kormány által megkötött rossz szerződés helyett most racionálisan lehet dönteni egy másik nyomvonalon haladó 4-es metróról, illetve a teljes budapesti közlekedés helyzetének áttekintéséről. Demszky viszont úgy véli: Orbán azért váltott békülékenyebb hangnemre, mert belátta, elveszítette a fővárosiak bizalmát.
A közvélemény-kutatások szerint ugyanis a budapestiek 85 százaléka támogatná a 4-es metró építését, s 55 százalékuk úgy gondolja, hogy a kormány befolyásolta az igazságszolgáltatást ebben az ügyben. Ha a kormány nem lép vissza a metrószerződéstől, akkor jövőre már járnának a szerelvények a 4-es metró vonalán. A fővárosi közgyűlés mai ülésén döntenek a dél-budai metróhoz kapcsolódó mintegy 13 milliárd forintos felszíni útfelújítási programról.
Demszky bejelentette: a főváros tudomásul vette, hogy nincs további belföldi jogorvoslati lehetősége az állam fizetési kötelezettségének kikényszerítésére. EU-s fórumokat nem kívánnak megkeresni. Az önkormányzat azért fordul az Alkotmánybírósághoz, mert szerinte a megkötött szerződések nem kötelezik az államot vállalásai teljesítésére. A főváros ezért felszólítja a kormányzatot a megfelelő jogalkotás kezdeményezésére, s indítványozza, hogy az Ab hívja fel az Országgyűlést jogalkotási kötelezettségének teljesítésére.

A főváros nem zárkózik el attól, hogy a kormánnyal a budapesti közlekedésfejlesztési koncepcióról tárgyaljon, bár valószínűtlen, hogy létezne olcsóbb megoldás a 4-es metrónál - jelentette ki tegnap Demszky Gábor. Munkatársunktól-->

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.