BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lepusztult kórházi gyógyszertárak

A 142 kórházi gyógyszertár 98 százaléka ideiglenes engedélylyel működik, mivel nem felelnek meg az előírt tárgyi és személyi feltételeknek, ám az engedélyek szeptember végén lejárnak, mondta lapunknak az országos tiszti főgyógyszerész, Balázsné Molnár Borbála egy tegnapi tanácskozás után.

A kórházi gyógyszerészek sem szigorítást, sem enyhítést nem javasolnak a működési feltételekben, csak az ideiglenes engedélyek meghosszabbítását. Kiutat látnának a gyógyszertárak privatizációjában, s maguk is tulajdont kívánnak szerezni. A tanácskozás résztvevői szerint az adott kórház szervezeti egységeinek működési formájától függetlenül igényt tartanak arra, hogy a gyógyszerek, vegyszerek, kötszerek és egyéb egészségügyi termékek beszerzése csak a gyógyszertáron keresztül történjen. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.