Novemberben is kedvező képet mutatott a beszerzési menedzserindex (BMI), amelynek értéke a kedvező várakozásokat jelző 50 pont feletti tartományban tartózkodott - jelentette a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT). Az index közel azonos növekedést mutat, mint egy évvel korábban (54,6), valamint azonos az előző három év novemberében mért BMI-k átlagos értékével is (54,5). A második és harmadik negyedévben értéke meghaladta a 2001. évben mérteket, vagyis hosszabb távon is kedvezően ítélik meg kilátásaikat a vállalkozások.
Az elmúlt hónaphoz hasonlóan a termelési részindex növekedést mutat. A termelési mennyiség a textil- és faiparban nőtt a legjobban. A rendelési index értéke - bár 3,6 százalékponttal csökkent - az előző hónaphoz hasonlóan a legnagyobb növekedést mutató részindex. Az új rendelések növekedését jelzők aránya csökkent, ami leginkább a múlt havi előrerendelések és az év végi ünnepi leállások következménye. Az új rendelések átlagos növekedése továbbra is a legnagyobb a részindexek között.
Az ágazatok szerint a legnagyobb növekedés a vegy- és a faipart jellemzi. Az ország régiói közül visszaesést mutat az észak-alföldi és a nyugat-dunántúli térség. Másutt növekedés van. A legnagyobb fejlődés a központi körzetet jellemzi. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.