Phenjan az IAEA ítélőszéke előtt
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (IAEA) igazgatótanácsa február 12-én megvitatja Észak-Korea plutóniumdúsítási tervét, amellyel megszeg egy 1994-ben kötött megállapodást. A fejleményről az intézmény vezetője, Mohamed el-Baradei számolt be. A testület várhatóan az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé viszi az ügyet, amelytől El-Baradei egyelőre nem várja sem gazdasági szankció, sem katonai akció elrendelését, annál inkább hatékony diplomácia lépések megtételét. Az IAEA vezetője elhibázottnak mondta Észak-Amerika azon törekvését, hogy az USA-val szembeni kétoldalú konfliktussá alakítsa a vitát, amely - mint mondta - valójában nemzetközi ügy. (Reuters)


