Tizenegy pontból álló, a magyarországi vállalkozások versenyképességét javító javaslatcsomagot fogalmazott meg a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ). Szorgalmazzák egyebek közt a fix összegű egészségügyi hozzájárulás megszüntetését, a részmunkaidős foglalkoztatáshoz kapcsolódó munkaadói terhek csökkentését, a társasági adó - főleg a termelő vállalatok körében történő - mérséklését, az önfoglalkoztatói forma jogi kereteinek megteremtését - tolmácsolta öt munkaadói szervezet álláspontját Széles Gábor, az MGYOSZ elnöke. Szeretnék, ha a foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter a kormányüléseken képviselné a munkaadói érdekeket - fűzte hozzá.
Kiss Péter munkaügyi miniszter elvi támogatásáról biztosította az érdekképviseletet. A munkaügyi kormányzat célja a bérköltségek leszorítása és a képzési feltételek javítása - mondta. Az idén hangsúlyt kap a felnőttképzés, a részmunka szabályozása és az önfoglalkoztatás, továbbá folyamatosan napirenden marad a középfokú szakképzés erősítése - emlékeztetett.
Az MGYOSZ álláspontja szerint a munkaintenzív vállalkozások számára az idén is biztosítani kellene egy - az előző években a minimálbér emelésének ellensúlyozását szolgáló büdzséhez hasonló - legalább 10 milliárd forintos kompenzációs keretet. Sürgetik továbbá a 2003-as beruházásösztönzési célelőirányzat jelenleg 15,6 milliárd forint összegű keretének megemelését. Ezt a privatizációs bevételek révén vagy a költségvetési hiány növelésével látják megoldhatónak. Álláspontjuk szerint ezeknél a pályázatoknál el kell tekinteni a 250 fős foglalkoztatotti létszámhatártól. (TTE)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.