BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egészségügyi tudás projekt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Az idén 2,5-3 milliárd forintot szán a kormányzat a központi orvos gyakornokok (rezidensek) képzésére - jelentette be a szaktárca államtitkára. Kökény Mihály egy tegnapi tájékoztatón azt is elmondta, az elsőéves szakorvosjelöltek száma 2001-ig csökkent, tavaly 501-en voltak, ám az idén már 629-en vannak. A fiatalok orvosi pályán maradását segítette, hogy szeptemberben 46 ezerről 107 500 forintra nőtt a rezidensek bére. A kevésbé divatos orvosi szakmák vonzóvá tételét a jövőben letelepedési segítséggel, garzonházak építésével is ösztönöznék, s fontos a munkafeltételek és az orvosi pálya presztízsének a javítása. Kökény Mihály kérdésünkre elmondta: hamarosan tárgyalnak a pénzügyminisztériummal arról is, hogyan lehetne az egészségügyiek kötelező képzési költségeivel csökkenteni az adójukat.

Az utóbbi időben évente 130-150 szakdolgozó és 15-50 orvos vállalt munkát külföldön. Ugyanakkor nem kell tartani a munkaerő EU-csatlakozással együtt járó szabad áramlásától és a diplomák kölcsönös elismerésétől. Az orvosi állásokat ugyanis pályázattal nyerhetik csak el, s a magyarok külföldi munkavállalása mellett számolni kell a nálunk jelentkező EU-tagállamokbeli doktorokkal. (NTE)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.