BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Már a bezárt üzletek száma is csökken

Az elmúlt év végén 163,4 ezer kiskereskedelmi üzlet volt Magyarországon, 1,8 százalékkal több, mint egy esztendővel korábban. Az adatok a kiskereskedelmi hálózat telítődéséről árulkodnak: az elmúlt években folyamatosan csökkent a hálózat bővülésének üteme. A stabilizálódást mutatja az is, hogy tavaly nem csupán a megnyitott, hanem a bezárt üzletek száma is csökkent.

Az üzlethálózat szerkezeti átalakulására jellemző volt, hogy folytatódott az új, nagy alapterületű kiskereskedelmi létesítmények térnyerése: öt új bevásárlóközpontot és 11 hipermarketet adtak át 2002 folyamán. Bár továbbra is Közép-Magyarországon nyitják a legtöbb új üzletet, a keleti régiók ellátottsága az átlagosnál gyorsabban javul, így a területi egyenlőtlenségek valamelyest mérséklődtek. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.