BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Szeptembertől új mikrohitel

A Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (MVA) kuratóriuma tegnap elfogadta az Országos Mikrohitel Bizottság (OMB) javaslatát az új mikrohitel-konstrukcióra, tudtuk meg Valkó Emőkétől, az MVA kommunikációs vezetőjétől. Ahogy lapunk korábban beszámolt róla, a két leglényegesebb változás egyike, hogy öt évről háromra rövidül a futamidő, emellett a felvett hitel 20 százalékát forgóeszköz finanszírozására is fel lehet használni. Az OMB javaslatait a kuratórium egy újjal is megtoldotta: más vállalkozói konstrukciókhoz hasonlóan a mikrohitel kamata is követni fogja a jegybanki alapkamat változását. Most a teljes futamidő alatt a szerződéskori jegybanki alapkamat érvényesül. Az új konstrukció feltételrendszeréről a végső döntést a gazdasági és közlekedési miniszter hozza meg. Az új mikrohitel legkorábbi indulását szeptember elejére várják. (VG)



Együttműködik a BM és a JVSZ

Együttműködési megállapodást írt alá tegnap a Belügyminisztérium Bevándorlási és Állampolgársági Hivatala és a Joint Venture Szövetség (JVSZ), megkönnyítendő a szövetség tagvállalatainak, a Magyarországon befektető gazdasági társaságok külföldi vezetőinek, kulcsszemélyzetének tartózkodási vízum és tartózkodási engedély iránti kérelmeinek minél gyorsabb előterjesztését és elbírálását. A mintegy 400 külföldi befektetőt tömörítő, 18 éve működő érdek-képviseleti szövetség szerint ezzel a lépéssel is sikerül az ország számára fontos külföldi befektetők közérzetét javítani. Az együttműködési megállapodás a tavaly ősszel a belügyminiszter és a szövetség elnöke által kötött keretmegállapodás konkrét szakmai megvalósulásának is fontos eleme. (VG)



A GKM-pályázatok tapasztalatai

A Joint Venture Szövetség és a Menedzserek Országos Szövetsége hétfőn szakmai konzultációt szervez Budapesten a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium gondozásában lévő pályázatok konstrukciójáról, elvi és technikai lebonyolításának eddigi tapasztalatairól, amelyen többek között részt vesz Gaál Gyula, a GKM politikai államtitkára. A szakmai rendezvényre - előzetes jelentkezés alapján - kivételesen csak azon cégek képviselőit várják, amelyek korábban, illetve az idén részt vettek a tárca pályázatain és konkrét véleményeik, javaslataik vannak az ösztönzők, támogatások jövőbeni lebonyolításának módszerére, a pályázatok kiértékelésére, a pályázó cégek által kívánatosnak tartott megoldásokra. (VG)



Több a gazdasági bűncselekmény

Az év első hat hónapjában 1,4 százalékkal csökkent az ismertté vált bűncselekmények száma az előző esztendő azonos időszakához képest - derül ki az ORFK által a befejezett nyomozások figyelembevételével elkészített összeállításból. Az első fél évben valamivel több mint 216 ezer bűncselekményt követtek el az országban, ezen belül a vagyon elleni bűncselekmények száma 148 591-ről 144 209-re csökkent. Ugyanakkor a gazdasági viszszaélések száma 7485-ről 7645-re nőtt. Több mint 15 százalékkal emelkedett a személy elleni bűncselekmények száma is, ugyanakkor a kábítószerrel való visszaéléseké - hosszú évek óta először - csökkent. A rendőrség nyomozási eredményessége országosan 54,5 százalékra javult a 2002-es 49,9-ről. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.