Az elmúlt néhány évben számos változásnak lehettünk tanúi az V. kerületben. Megszűnt az Erzsébet téri buszpályaudvar, helyén ma park található. A bazilika előtti térről is eltűnt a parkoló autók tömege. A tér gyönyörű díszburkolatot kapott, immáron méltó környezetül szolgál a bazilikának, az autóknak pedig végre elegendő hely jut a tér alatti mélygarázsban. Elkészült a Szabadság téri mélygarázs. Új kávézók, éttermek, hotelek nyíltak. Sétálóutcákat alakítottak ki, és további gyalogoszónákat terveznek. A kerület egyik legfőbb célja továbbra is újabb zöld területek kialakítása és a forgalom csökkentése.
Noha némileg enyhültek a parkolási problémák a nemrégiben átadott mélygarázsoknak köszönhetően, ezen a téren még számos a teendő. A problémát újabb felszín alatti, illetve feletti parkolóházak építésével, illetve ennek ösztönzésével kívánja orvosolni a kerület. Azaz arra törekszenek, hogy visszaszorítsák a belvárosi élet árnyoldalait, és megállítsák a kerületi lakosság további csökkenését.
Belváros-Lipótvárost a főváros egyik leggazdagabb kerületeként tartják nyilván. Az önkormányzat idei költségvetése 13 milliárd forint, ám ennek a felét jelenleg privatizációs bevételekből biztosítja. Ezzel a gyakorlattal azonban szakítani kíván a kerület új vezetése. Az önkormányzat intézkedési tervet dolgozott ki, amelynek lényege a működési költségek csökkentése és minél több európai uniós forrás elnyerése. Olyan beruházások megvalósítását tervezik, melyek hosszú távon hozamot jelentenek a kerületnek.
Jó hírű gimnáziumok, általános iskolák és népszerű óvodák működnek a belvárosban, és az önkormányzat nagy hangsúlyt helyez az oktatási színvonal fenntartására. Az iskolás gyermekek üdültetését a budai hegyekben található, önkormányzati tulajdonban lévő Tiliana Erdei Oktatási Központ és Szállodában oldják meg, amely a nyári hónapokban naponta mintegy 300 gyermeket fogad. A kerület büszke a Hercegprímás utcában működő egészségügyi szolgálatára, mely nemcsak országos szinten, európai viszonylatban is egyedülálló. Az intézményt mintegy 2,6 milliárd forintos beruházással hozták létre, és a legkorszerűbb műszerekkel szerelték fel. Az idén elkészült az Arany János utcában az Aranytíz Ifjúsági Centrum, amelynek kibővítésére és felújítására csaknem 1,1 milliárd forintot fordított az önkormányzat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.