BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Változások a Pannonplast igazgatóságában

A Pannonplast hétfői rendkívüli közgyűlésén az alapkezelők által jelölt igazgatósági tagok kerültek többsége a társaság igazgatóságában, míg teljesen kiszorult a Britton és továbbra sem került be a Karsai Holding képviselője, valamint Fehér Erzsébet volt elnök sem.

A Karsai Holding kezdeményezésére összehívott rendkívüli közgyűlésen a tulajdonosok 63,5 százaléka jelent meg, akiknek 52,85 százaléka határozott Fehér Erzsébet, 51,28 százaléka Kerék Csaba, 59,58 százaléka Mészáros János visszahívása mellett.

A hat tagú igazgatóság másik három tagja hivatalban maradt, köztük a vezérigazgatói posztot ellátó Illéssy János. Mellette még igazgatósági tag maradt az április végi éves rendes közgyűlésen a Budapest Alapkezelő javaslatára megválasztott Újlaki Gábor. Az igazgatóság tagja maradhatott még Pázmándi Gyula.

Két új igazgatósági tagot választottak a CA Alapkezelő javaslatára, a rendkívüli közgyűlésen megjelent tulajdonosok 52,85 százaléka szavazott igennel Zoltán Csaba, 51,71 százaléka pedig Molnár László megválasztására.

Zoltán Csaba, a NABI igazgatósági tagja és a Rába felügyelő bizottságának is tagja, Molnár László a GKI Gazdaságkutató ügyvezető igazgatója.

A tulajdonosok többsége ugyanakkor nem választotta az igazgatóság tagjává a Karsai Holding jelöltjeit: Várhegyi Miklóst, és Heimann Zoltánt, a Bábolna volt vezérigazgatóját.

A két új megválasztott igazgatósági taggal az igazgatóság eléri a működőképességhez szükséges 5 fős minimumlétszámot.

A rendkívüli közgyűlésen a tulajdonosok eltörölték azt a korlátozást, amely szerint egy részvényes, vagy tulajdonosi kör maximum 12,5 százaléknyi részvénycsomaggal szavazhat.

A felügyelő bizottság összetétele nem változott, miután nem fogadták el Kerék Csaba javaslatát, hogy Fehér Erzsébet tagja legyen a felügyelő bizottságnak.

A rendkívüli közgyűlésen Kerék Csaba többször is megkérdezte Karsai Bélától, hogy mi az igazi oka a rendkívüli közgyűlés összehívásának. Kerék Csaba elmondta: azt még megérti, hogy külső személyek megkérdőjelezik az igazgatóság legitimitását, azt azonban már nem, hogy ezt a társaságon belül miért teszik.

Karsai Béla erre azt válaszolta, hogy nemcsak az a gondja, hogy külső körülmények miatt nem tekinthető legitimnek az igazgatóság, hanem a cég vezetésének optimista kilátásai sem biztosak számára.

A Karsai Holding már több közgyűlésen megpróbálta bejuttatni delegáltjait a Pannonplast igazgatóságába, 12,5 százalékot valamivel meghaladó tulajdoni hányadának megfelelően. A cég vezetője a két társaság közötti szinergiák kihasználására stratégiai együttműködést is felajánlotta. A Fehér Erzsébet által vezetett Pannonplast azonban a Karsai Holdingban elsősorban versenytársat látott, s nem támogatta, hogy a cég képviselője bekerüljön a Pannonplast igazgatóságába.

Az április végén tartott éves rendes közgyűlésen a Britton képviselője az új igazgatóságra tett személyi javaslatok előtt elmondta, hogy társaságcsoport részt kér a Pannonplast irányításából. Ebben partnereiknek a Pannonplast jelenlegi menedzsmentjét, illetve a Karsai Holdingot tekintik, de a Karsai Holdinggal az esetleges közös operatív irányítás kizárt. Más érdekcsoportok bevonására nem látott lehetőséget a Britton.

Az áprilisi közgyűlésen személyi kérdésekben a Britton Kft. akarata érvényesült.

Akkor az igazgatóság tagjának választották meg Fehér Erzsébetet, Illésy Jánost, Mészáros Jánost, a Britton Kft. ügyvezetőjét, a Kartonpack elnök-vezérigazgatóját, valamint Kerék Csabát, a Britton Kft. másik ügyvezetőjét és Pázmándy Gyulát.

A közgyűlésen történteket azonban a cégbíróság nem jegyezte be, mivel a pénzügyi felügyelet elmarasztalta a Brittont, a Kartonpackot és a Pecdi cégeket. A felügyelet szerint ugyanis e három cég egy cégcsoportot alkot, így nem szavazhatott volna csak 12,5 százaléknyi részvénycsomaggal. Ezt a határozatot a Britton megtámadta a bíróságon, a döntés azonban még ez ügyben nem ismert. (MTI)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.