Kopint-Datorg a stabilizációról
A Kopint-Datorg Rt. szerint a stabilizációs intézkedések rövid távon segíthetnek a devizapiac megnyugtatásában, miközben bővítik a monetáris politika mozgásterét.
A kutatóintézet legfrissebb konjunktúrajelentése szerint hosszabb távon csak akkor lesznek eredményesek, ha lényegesen javul a lakosság megtakarító pozíciója.
Az előrejelzés az idén 2,8 százalékos GDP-növekedéssel számol, 0,1 százalékponttal magasabbal, mint legutóbb. Az infláció az idén 4,7 százalék lehet, a külkereskedelmi mérleg hiánya elérheti az 5 milliárd eurót, az államháztartás hiánya pedig a GDP 5,4 százalékát.
Jövőre 3,2 százalékos GDP-növekedéssel, a lakossági fogyasztás bővülésének jelentős, az idei 7,2 százalékról 2,3 százalékra történő mérséklésével számolnak. Az infláció jövőre 6,3 százalék lehet, a külkereskedelmi mérleg hiánya 4,5 milliárd eurót tehet ki, a folyó mérleg hiánya a GDP 6,1 százalékára, az államháztartásé pedig 4,3 százalékára mérséklődhet. (MTI)


