Draskovics Tibor pénzügyminiszter ma több olajipari társaság vezetőjével és a Magyar Ásványolajipari Szövetség képviselőivel folytat tárgyalást Budapesten az olajárak alakulásáról - értesült a távirati iroda.
Az információk szerint a megbeszélés témája lesz egyebek mellett, hogy a vállalatvezetők miként látják a nemzetközi olajpiac helyzetét, az olajárak alakulását és milyen üzemanyagárakkal számolnak a következő hónapokban.
A kormány szerdán döntött arról a tervezetről, amely módosítaná a jövedéki adó törvényt és lehetővé tenné, hogy magas üzemanyagárak esetén a kabinet átmenetileg mérsékelje a benzin és a gázolaj jövedéki adóját. Ezt a módosítást a Pénzügyminisztérium pénteken nyújtotta be a parlamentnek, amely hétfőn tűzheti napirendjére.
Amennyiben a soron kívüli tárgyalást négyötödös többséggel megszavazzák a képviselők, még a hétfői nap folyamán módosulhat a törvény és leghamarabb szombaton változhat az üzemanyag jövedéki adója.(MTI)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.