BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

USA: jelentés az emberi jogokról

Két hetes késéssel ugyan, de hétfőn nyilvánosságra hozta szokásos éves jelentését az emberi jogok helyzetéről az amerikai külügyminisztérium - írja a Magyar Rádió washingtoni tudósításában. Ebből az alkalomból sajtóértekezletet tartott Richard Ermitage külügyminiszter-helyettes.

Elmondta, hogy a jelentés közzétételével az Abu Graib börtönben történt kegyetlenkedések, illetve az ennek nyomán kirobbant nemzetközi botrány miatt késtek. Érdekes volt, hogy a külügyminiszter-helyettes azt emelte ki a jelentésből, hogy Irakban jó, kedvező az emberi jogok helyzete.

Arról nem szól, hogy ugyan mi történt az emberi jogokkal az Abu Graib börtönben. (MR)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.