BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ha nem teljesítik ígéreteiket, beperelhetők az utazási irodák

Újdonság, hogy már nemcsak akkor lehet kártérítést kérni, ha egy utazási iroda ott felejti valahol az utasokat, hanem akkor is, ha nem az ígért színvonalat nyújtják a szolgáltatók.

A nyaralni vágyók jó része még csak a nyár hátralevő részében indul majd útjára, sokukban él a félelem, hogy amit ígérnek az utazási irodák, nem feltétlenül egyezik meg azzal, amit majdan kapni fognak.

Siklósi Máté, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség helyettes szóvivője szerint nem szabad, hogy megelégedjünk az utazási irodák katalógusának kissé szűkös információival, hanem minél többet kell kideríteni ajánlataikról.

Nagyobb probléma esetén, amit ráadásul nem is hajlandóak a helyszínen rendezni, mindenképpen föl kell venni bizonyítékul a helyszínen egy formanyomtatványt a telepített idegenvezető aláírásával vagy a hotel egy alkalmazottjának aláírásával, és rögzíteni kell a panaszt. A panasz hazahozatala után azonnal az irodához kell fordulni és meg kell próbálni elintézetni. Ha erre nem hajlandó, úgy fordulhatunk a békéltető testületekhez, akiknél az eljárás ingyenes, de az ő döntésük nem kötelező az utazási irodára nézve. A bíróság döntése azonban kötelező az utazási irodákra. Akár amiatt is ítélhetnek kártérítést, mert a diszkó zajongott a szálloda mellett vagy túlságosan messze volt a tengerparttól, holott azt ígérték, hogy a tengerparton lesz a szálloda. Ezekért mind meg lehet ítélni kártérítést. Valószínű, hogy egy, rosszabb esetben kétéves eljárásra lehet számítani, de a végén minden bizonnyal mi jövünk ki belőle győztesen. (MR - Somorjai Balázs)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.