BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Sikertelen volt a Jukosz-per elhalasztására tett kísérlet

Az ügyben eljáró moszkvai bíróság visszautasította a Mihail Hodorkovszkij ellen ma folytatódó per elhalasztására tett ügyvédi indítványt. Az ügyvédek Platon Lebegyev megromlott egészségi állapotára hivatkoztak, ezt azonban nem fogadta el a bíróság.

Ügyvédje szerint Lebegyev májpanaszai miatt felállni is alig tud, ezért a börtönből való elszállítását i s kérte, ám ezt is megtagadta a bíróság.

A vád mindkettejük esetében csalás, sikkasztás és adóelkerülés.

A per újrakezdése azután következett be, hogy a Jukosz nem tudta teljesíteni a 3,4 milliárd dolláros adófizetési kötelezettségét. A végrehajtók számítógépeket foglaltak le, és befagyasztották a cég bankszámláját.

Megfigyelők szerint a mai meghallgatás után ismét halasztás következhet. (BBC News)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.