BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

MTV: nem kérnek több pénzt, csak biztos forrásokat

A Magyar Televízió jelenlegi helyzetéről tájékozódott az intézmény székházában tartott kihelyezett ülésén az Országgyűlés Kulturális- és Sajtóbizottsága a parlament plenáris vitájával egy időben. A bizottság ellenzéki tagjai nem vettek részt a tanácskozáson.

Dr. Czeglédi László a kuratórium elnöke azt mondta, jelenleg havi másfélmilliárd forint a tévé vesztesége, még hozzátette: a jelenlegi létszám nem tartható. Pető Iván, a kulturális bizottság elnöke válaszában elmondta, Magyarországon semmire sincs annyi pénz, amennyi kellene, azonban az Állami Számvevőszék jelentése szerint a Magyar Televízió áttekinthetetlenül gazdálkodik, pénzügyi rendszere megbízhatatlan. Az MTV nem készült fel a versenyhelyzetre.

Az összehasonlítás a külfölddel azért nem jó, mert nincs olyan területe életünknek, ahol nem nehezebb a helyzet, mint a gazdagabb országokban. A kuratórium elnöke azt mondta: nem kérnek több pénzt, de amit kapnak, az biztos legyen, és ne részletekben jusson el hozzájuk. (MR)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.