BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Betiltják a szülői pofont?

A kormány tiltaná a szülőket, hogy testi fenyítést alkalmazzanak a gyermeknevelésben - értesült a Magyar Rádió.

A hírek szerint a kormány megtiltaná a szülőknek, hogy testi fenyítést alkalmazzanak a nevelés során, mert a folyamatos fenyítés - a szakemberek szerint - depressziót okoz, bizonyos speciális esetben öngyilkossághoz is vezethet. Azt is megállapították, hogy az ilyen "bántalmazás" a várttal ellentétes hatást vált ki. A kormány most azt tervezi, hogy a testi fenyítést alkalmazó szülőknek tanfolyamot szerveznek, ahol alternatív nevelési formákat sajátíthatnak el.

Dr. Takács Bernadett szerint az ilyen jellegű, akciószerű intézkedésekkel nem lehet orvosolni a bajt, a megelőzésre kell helyezni a hangsúlyt. Az egyszeri tanfolyam is hatástalan lenne, főleg ha kötelezővé teszi egyes esetekben. A pszichopedagógus úgy vélte: olyan helyeket kell létrehozni, ahová önszántukból mehetnek el a családok, ha úgy érzik, problémájuk akad. Több uniós országban évek óta jól működik az ún. Integratív Családi Játéktár, ahol szakemberek is a családok segítségére vannak. Nálunk még csak elvétve üzemel egy-egy ilyen szolgálat, az országos hálózat kiépítésére egyelőre nincs pénz.(MNO)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.