Esik az olajár
Kedden estek az árak a kőolaj szabadpiacán annak hatására, hogy az elemzők szerint az amerikai olajkészletek emelkedésére lehet számítani
Az árak jelenleg hordónként 7 dollárral alacsonyabbak, mint az október végén elért 55,1 dolláros csúcs. Az amerikai finomítókban befejeződött az őszi karbantartás,a finomítók teljes kapacitással működnek, azért az elemzők szerint a szokásos szerdai, készletekről szóló adatok a petrolkémiai termék-tartalékok emelkedését mutatják majd - mondják.
A Reuters által megkérdezett elemzők arra számítanak, hogy a múlt héten az amerikai feldogozott olajtermék-tartalék 700 ezer hordóval nőtt. Amennyiben helyes a várakozás, akkor a feldolgozott olajtermék-tartalék 10 hét után először nőne, miután a múlt héten már 15 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi szinttől. A szakértők várakozása szerint az olajtartalék 900 ezer hordóval bővült, kilencedik hete nőtt.
A nyugati féltekén irányadó amerikai West Texas Intermediate könnyűolajfajta a legközelebbi, januári határidőre közép-európai idő szerint kedd reggel hordónként (159 liter) 48,40 dollár volt a New York-i árutőzsde (NYMEX) Szingapúrban folytatódó, elektronikus ACCESS jegyzésében, 24 centtel olcsóbb a hétfői New York-i zárónál. A WTI hétfőn 25 cent gyengüléssel 48,64 dolláron zárt a New York-i árupiacon (NYMEX), ahol pénteken 2,51 dollárral drágult. A hétfői ármérséklődést a befektetők nyereségrealizálása váltotta ki. (eBroker)


