Vegyes ármozgásokra számítanak a Budapesti Értéktőzsdén szerdán az MTI által megkérdezett szakértők. Makray Péter, az Erste Bank elemzője kis mértékben gyengülő árakra számít az előző napi enyhe emelkedés után.
Az OTP árfolyamát véleménye szerint nagymértékben befolyásolhatja a horvát Nova Banka privatizációs pályázatának eredményhirdetése, amely lehet hogy szerdán napvilágra kerül. Hozzátette, hogy a Népszabadság információi szerint a tendert az OTP nyerte, ami pozitív hír lenne a magyar pénzintézetnek a Jubankára tett sikertelen pályázata után.
Horváth Zoltán, a CIB Bank üzletkötője enyhe emelkedést és alacsony forgalmat vár. A blue chipek közül a Mol piacán kisebb csúszásra számít az olajár gyengülése miatt. Az OTP viszont várakozása szerint emelkedhet, amennyiben a magyar pénzintézetnek valóban sikerül megvásárolnia a Nova Bankát.
A BUX kedden 18,77 pontos, 0,13 százalékos emelkedéssel, 14.417,01 ponton, történelmi csúcson zárt.
A részvénypiaci forgalom 9,38 milliárd forint volt, a vezető részvények közül csak a Matáv erősödött.
A Matáv ára 1,35 százalékkal, 11 forinttal 826 forintra emelkedett. Az OTP 0,15 százalékkal, 8 forinttal 5.387 forintra, a Richter 0,43 százalékkal, 100 forinttal 22.900 forintra gyengült, a Mol pedig 12.450 forinton változatlan maradt.(eBroker)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.