BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Draskovics: nem szükséges a forint drasztikus gyengítése

Draskovics Tibor szerint a kormány annyit szeretne elérni, hogy az inflációs céllal a gazdaság helyzetével összhangban álló kamatszint és árfolyam legyen az országban.

A mértéknek a jegybank megítélése szerint kell alakulnia - tette hozzá a pénzügyminiszter csütörtökön a KPMG nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló cég budapesti konferenciáján.

''A kormány nem gondolja, hogy drasztikusan, hirtelen lépésekkel, akár árfolyampolitikai lépésekkel lehetne a versenyképességet tartósan javítani'' - húzta alá a pénzügyminiszter.

Kiemelte: ma úgy látszik, hogy az a feltételrendszer, amelyben a magyar gazdaságnak működnie kell, - egy keresletszűkítő költségvetés, magas kamat, nagyon erős árfolyam -, túl erős szorítást jelent, ez csökkenti a növekedési lehetőségeket, és éppen ott okoz hátrányt, ahol gyorsabban kellene előrehaladni, így az exportban és a hazai KKV-szektor növekedésében, ahol gyorsabb bővülést szeretnénk elérni. A kormány azzal messzemenően egyetért, hogy a jegybanknak kellő óvatossággal kell eljárnia, mert érzékenyek a befektetők - emelte ki Draskovics Tibor. (ebroker)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.