BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mobilóriás jön létre az USA-ban?

Egy lehetséges fúzióról folytat tárgyalásokat egymással az amerikai Sprint és Nextel mobilszolgáltató vállalat. A tárgyalások eredménye egyelőre kétesélyes.

A Sprint/Nextel együttes előfizetői bázisa 38,5 millió lenne és ezzel megközelítené a két piaci vezetőt, a 47 milliós Cingular Wireless és a 42 milliós Verizon Wireless mobilszolgáltatókat. A Sprint 23 millió előfizetővel a harmadik, a Nextel pedig 15,3 millió előfizetővel az ötödik a nagyság szerinti sorrenben. A negyedik helyen a T-Mobile USA helyezkedik el 16,3 millió előfizetővel. Az egyesüléssel megtartaná negyedik helyét, de növekedne lemaradása. A T-Mobile világszerte összesen 67 millió előfizetővel rendelkezik.

A nagy szolgáltatók mellett még számos kis szolgáltató is működik a 172 millió felhasználót számláló amerikai mobiltelefon piacon. A négy legnagyobb együttesen 144 millió előfizetőt szolgál ki. A három legnagyobb szolgáltató együttes piaci részesedése pedig meghaladja a 75 százalékot. A piac éves forgalma több mint 100 milliárd dollár.

A Cingular Wireless néhány hete vásárolta meg az AT&T Wireless mobilszolgáltatót 41 milliárd dollárért és ezzel előzte meg a Verizon Wirelesst. A Cingular a két legnagyobb vezetékes szolgáltató, az SBC Communications és a BellSouth tulajdonában van. A Verizon Wireless pedig a Verizon Communications amerikai vezetékes szolgáltató és a brit Vodafone tulajdona.

A Sprint 26 milliárd dolláros forgalmának a felét még mindig az évek óta zsugorodó vezetékes távközlési üzletág adja. Ennek kiszervezése a Nextel-fúzió után még nyitott kérdés. A Sprint 1,2 milliárd dollár nyereséget ért el tavaly, a Nextel pedig 1,5 milliárdot 10,8 milliárd dolláros forgalom után. (ebroker)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.