A szolgáltatás elindításánál a csúszás egyik fő indoka, hogy a tervezettnél lassabban terjed el a digitális sugárzás, mivel az számos érintett - műsorszolgáltatók és hardvergyártók - üzleti érdekeltségeinek összeütközését is jelenti. A bevezetést akadályozza ugyanakkor a nézők ellenállása is: több országban elsősorban az idősebb korosztály merev szembenállása tapasztalható.
Az Informa Telecoms & Media legfrissebb előrejelzése szerint a digitalizációban élenjáró nyugat-európai országok sem lesznek képesek betartani a határidőt. Az elemzés szerint Németország például csak 2016-ban fejezheti be az átállást a tervezett 2010-es időpont helyett, Olaszország pedig, ahol már 2006-ra tervezték az analóg sugárzás leállítását, az Informa szerint csak 2020-ra tudja elérni célját. Az átállás 2012-es határidejét még a műholdas digitális sugárzásban első Angliában sem sikerül tartani, várhatóan hároméves csúszásra lehet számítani. A digitális televíziós háztartások száma 2005 végére 31 százalékkal emelkedik Európában, 2010-re pedig már 65 százalékos lesz az arányuk.
Várhatóan Kelet- és Közép-Európában is csúszásra lehet számítani. Az Informa egyik korábbi tanulmánya szerint egyébként ebben a régióban is jelentősen növekszik majd a digitális televíziós piac. A társaság szerint a digitális sugárzásnak Románia lehet a győztese a régióban, az ország ugyanis az e típusú földi és kábelpenetráció tekintetében is megelőzi majd szomszédait. Magyarországon a földfelszíni digitális televíziózás 2010-ben 47 ezer háztartásban lesz elérhető a prognózis szerint, míg kábelen több mint kétmillió, műholdon 253 ezer lesz a számuk. ADSL-vonalon 94 ezer lakásba juthat el addigra az e típusú televíziózás.
Magyarországon a földfelszíni digitális sugárzást 2004 októberében kezdte meg az Antenna Hungária a három közszolgálati adóval. A műholdas digitális platform jóval korábban indult: a legnagyobb kábelszolgáltató, a UPC műholdas digitális csomagja, a UPC Direct már négy és fél éve működik, mintegy 150 ezer előfizetője van a szolgáltatásnak. A társaság az év vége felé kezdi tesztelni a digitális műsortovábbítást kábelen, ekkorra időzíti a digitális sugárzás megkezdését a másik két nagy kábelszolgáltató, a T-Kábel és a FiberNet is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.