BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elözönlötték a világot a turisták

Az idei év első hét hónapjában a nemzetközi turistaérkezések száma 5,9 százalékkal nőtt, és elérte a 460 millió főt - közölte a Magyar Turizmus Rt. az MTI-vel. Idén az első hét hónapban a világ turizmusa a főszezonon kívüli utazások emelkedése miatt lassuló növekedést mutatott. Az év első négy hónapjában a nemzetközi turistaérkezések száma 9 százalékkal bővült, május-július között az emelkedés mértéke 4 százalék volt - írta a társaság a Turisztikai Világszervezet (WTO) adatai alapján készült közleményben. A WTO előrejelzése szerint a nemzetközi turistaérkezések száma 2005-ben 5,7 százalékkal nő. Európa turizmusa a világátlagnál kisebb mértékben, 4,2 százalékkal bővül, ami azonban továbbra is meghaladja az 1990 és 2004 között jellemző átlagosan évi 4 százalékos növekedést. Közép-Kelet-Európa turizmusa a kontinens átlagát meghaladó, 7 százalékos növekedést mutatott.

A régióban a diszkont légitársaságok térnyerése a kiutazó forgalmat nagymértékben befolyásolta, a belföldi turizmust azonban több országban negatívan érintette. Magyarországra 2005. január-áprilisában 1,8 százalékkal, május-szeptemberben 6,6 százalékkal több külföldi látogató érkezett, mint az előző év azonos időszakában. (MTI Eco)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.