BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szétosztanak 750 millió forintot

A gazdasági tárca beszállítói programja finanszírozási szolgáltatásának legújabb eleme a kamattámogatási program. Ennek keretében évente további 1,5 százalékpontos kamattámogatást nyújtanak a beszállítói hitelt igénybe vevő kis- és középvállalkozásoknak. Lebonyolítására 750 millió forintot biztosítanak. A kamattámogatási igényeket a hitelkérelmekkel együtt lehet benyújtani a programban részt vevő 18 hitelintézetnél, valamint a takarékszövetkezeteknél.
A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium beszállítói programjának célja, hogy az első és második körbe tartozó hazai beszállítók termékfejlesztéséhez, technológiaváltásához, beruházásaihoz megfelelő finanszírozási, szolgáltatási háttért nyújtson. A finanszírozási pillér egyik fontos eleme a Sikeres Magyarországért vállalkozásfejlesztési hitelprogram részeként az MFB által refinanszírozott kedvezményes kamatfeltételű konstrukció. Ennek beszállítói beruházási célú kerete 2006. december 31-ig 25 milliárd forint. A konstrukció futamideje 15 év – ezen belül két év türelmi idő –, az alapkamat 3 havi Euribor + 4 százalék évente. A felvehető hitel nagysága 5–1000 millió forint. Ehhez kapcsolódik a közelmúltban indított kamattámogatási program. (MK)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.