Akkor Mikulás Dzurinda a nemzetközi diplomáciában szokatlan módón utasította vissza a státustörvény szlovákiai alkalmazásának tervezetét az igencsak meglepett Medgyessy Péternek, akit korábban pont az ellenkezőjéről tájékoztattak. Gyurcsány Ferenc múlt év őszén mondott le egy közös találkozót Robert Ficóval a szlovákiai magyarverések és szélsőséges kormányzati kirohanások miatt. Azóta a két kormányfő kölcsönösen bírálta egymást. A magyar miniszterelnök a szélsőségesek kormányzati szerepét ítélte el, Ficó, pedig a szlovák belügyekbe való beavatkozásként minősített több magyarországi politikai megnyilvánulást.
A mai egyeztetésre a visegrádi négy ország kormányfőinek szokásos kora nyári találkozója után kerül sor Pozsonyban. Lapzártánkig a szlovák külügyi szóvivő nyilatkozatából arra lehetett következtetni, hogy nem kerülnek napirendre a kényes kérdések: a Nyitrán megver magyar nemzetiségi egyetemista, Malina Hedvig ügye, vagy a Bős-nagymarosi vízlépcsőről született hágai ítélet végrehajtását késleltető lépések. A napirenden biztosan szerepel a határon átnyúló együttműködés kérdése, az Ipoly-hidak újjáépítésének terve.
Gyurcsány Ferenc már vasárnap este érkezett a szlovák fővárosba, ahol találkozott a Magyar Koalíció Pártja képviselőivel. A magyar párt képviselői ötpontos javaslatcsomagról egyeztettek, amelyekben mások mellett több odafigyelést várnak a magyar kormánytól és visszaállítanák azt a gyakorlatot, hogy az anyaországból érkező oktatási támogatások harmadát az intézmények fejlesztésére lehessen fordítani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.