A gazdasági bizottság mai ülésén dől el, hogy a parlament elé kerülhet-e a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium által készített, 2030-ig szóló energiapolitika.
Műfajinak nevezi a környezetvédelmi bizottsági vitán elhangzott kifogásokat a tárca államtitkára, mert a tagok az ilyen anyagokra nem jellemző részletességet kértek számon. Mellesleg az anyag szerkezetének mintájául éppen az 1993-ban készített és akkor elfogadott energiapolitika szolgált. Felsmann Balázs megérti, hogy az atomenergia szempontjából középutasnak tervezett politika zöld- és energiaipari oldalról is támadásnak van kitéve. A megszabott irány azonban szándékos volt: azt tükrözi, hogy a hazai energiaellátásnak nemigen van alternatívája az atomenergia nélkül, de megfontolandónak tekinti azt is, hogy az ország vállalhatja-e a mostaninál nagyobb atomenergiának való kitettséget.
Egyesek kevesellték a tervezetben a megújulók megcélzott fejlesztési arányát, ám az a valóság, hogy már most túl nagy a biomassza-alapú termelés aránya. Megalapozatlan viszont a konzultációs lehetőségek hiányának felrovása: erre tavaly június óta folyamatosan mód volt. VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.