Három év börtön a fogyasztó átveréséért - bekeményít a kormány Szlovákiában
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA minisztérium ugyanis nem tartja elégségesnek a múlt évben módosított fogyasztóvédelmi törvény rendelkezéseit, melyek alapján a fogyasztókat hazug reklámmal megnyerő – és gyakorlatilag átverő – eladók pénzbüntetésben részesülnek - írja az Új Szó.
A tervezett módosítás szerint ha valaki átveri a vásárlót, fél évtől három évig terjedő börtönbüntetést is kaphat. A javaslatról a tárca szóvivője szerint a Szlovákiai Fogyasztók Szövetségével is tárgyaltak, hozzájuk több panasz is érkezett a polgároktól. A módosító javaslat nem sokkal azután érkezik, hogy nyilvánosságra került: Harabin közeli ismeretségben állt egy Szlovákiában is ténykedő albán drogbáróval.


