Luxus lesz az étterem: néhány hét alatt 20 százalékos drágulás Szlovákiában
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Robert Fico kormányfő az elmúlt időszakban ugyan többször is azzal fenyegetőzött, hogy az euró bevezetése miatt árat emelő kereskedők akár rács mögé is kerülhetnek, a valóságban azonban az állam ezt nem tudja megtenni.
A Szlovákiai Fogyasztók Társulása, amely az árak alakulását figyeli, képtelen felmérni, hogy a kereskedők az euró bevezetésétől független objektív okok miatt emelték az árakat, vagy a drágulást csak az euró bevezetése váltotta ki. Josef Lounek, a Szlovákiai Fogyasztók Társulásának az alelnöke szerint az éttermek átlagosan 15-20 százalékkal növelték az árakat.
További részletek az Új Szó cikkében


