BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A befektetések terén is kettészakadt az ország

Habár az elmúlt szűk két évben több nagy külföldi befektetést sikerült a kevésbé fejlett magyarországi régiók felé csatornázni, s ezeket tipikusan más cégek befektetései is követik, olyan nagyon nem változhatott a külföldi tőke regionális elosztottsága az országban.

Ezt úgy lehet a legjobban jellemezni, hogy jelentős az egyensúlyhiány. Mindezt a Központi Statisztikai Hivatal közelmúltban készített összesítése is demonstrálja. A 2006-os (egyelőre e témában a legfrissebb) adatokból kiderül: a külföldi tőke jelenléte Közép-Magyarországon a meghatározó.

Ide koncentrálódik a külföldi érdekeltségű vállalkozások 68 százaléka, a saját tőke háromnegyede, a külföldi tőke közel héttizede, az értékesítési árbevétel 65 és az alkalmazásban állók 55 százaléka. A központi régiót Nyugat- és Közép-Dunántúl követi. A vállalkozások számát tekintve Észak-Magyarországon, a többi mutatót nézve Dél-Dunántúlon a legkisebb a külföldi tőke jelenléte.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.