n Egyetért azzal, hogy Magyarország megítélése roszszabb, mint a valóság?
Van benne némi igazság, ugyanakkor egyes adatok messze nem adják vissza azt a mélységet, ahová Magyarország gazdasága eljutott. Olyan piacokat veszítünk el a közeljövÕben, amelyekre most még nem is gondolunk. Hamis az az állítás is, miszerint a régióban hazánk reagált leggyorsabban a válságra. Mi ugyanis a 2006 óta húzódó költségvetési összeomlásra reagáltunk a megszorításokkal.
n Ön szerint mikor lábalunk ki a válságból?
A kezdete nagyban függ attól, miként alakulnak a külpiacok. A magyar gazdasági motor kétharmadát hajtja az export, s csupán egyharmadát az import. Ez utóbbit pedig a legutóbbi adatok tanúsága szerint nem igazán lehet húzóerÕként számon tartani.
n Mennyire befolyásolhatja majd a forint-euró árfolyamot és a befektetÕi bizalmat hazánk EU-elnöksége?
Az árfolyamokra, úgy vélem, nem lesz érdemi hatással, hazánk megítélésére azonban annál inkább. NÕhet ugyanis az ország iránti bizalom, ha sikeresen látjuk el az Európai Tanács elnöki feladatait. Ehhez azonban a hazai politikai életben is meg kellene találni az arany középutat. HM
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.