BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Van egy jó és egy rossz hírünk a tengerentúlról

Az amerikai Munkaügyi Minisztérium közlése szerint a termelői árak a vártnál nagyobb mértékben emelkedtek novemberben, New York államban viszont az elemzői várakozásokkal ellentétben erősen csökkent az ipari termelők aktivitása.

A szezonálisan kiigazított adatok szerint a termelői árak 1,8 százalékkal emelkedtek novemberben, alaposan felülmúlva az elemzők 0,8 százalékos várakozásait – tudósít a Reuters. A mutatót elsősorban az energia és a kisteherautók árainak emelkedése nyomta fel. A tavalyi év azonos időszakához képest 2,4

Szintén mai hír, hogy New York államban váratlanul zuhant az ipari aktivitás, miközben az ágazat költségei növekedtek.

A Nomura Securities elemzője szerint a két, egymásnak ellentmondó adat az eddigi feltételezést erősíti meg, miszerint lassú és egyenetlen javulás várható az Egyesült Államokban.

Az adatoknak külön jelentőséget ad, hogy ma kezdődik a Fed két napos ülés. A központi bank várhatóan változatlanul hagyja az ultra alacsony kamatot, ugyanakkor a New York-i adat táplálhatja a spekulációt arról, hogy a Fed esetleg a vártnál hamarabb emeli a kamatszintet. Az IG Markets elemzője szerint megerősödhetnek az inflációs félelmek, ezért Bernanke "meghúzhatja a ravaszt" a kamatokon.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.