BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Segítség Athénnak: az IMF-é lehet a vezető szerep

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A múlt heti EU-csúcson Athénnak felajánlott pénzügyi segítség részleteivel kapcsolatban egy magas rangú európai bizottsági tisztviselő azt mondta, hogy az esetleges kölcsönben alighanem a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vállalja majd a nagyobb szerepet.

Az eurózóna kormányai ugyan azt vállalták, hogy a kölcsön kétharmadát ők állnák, ám a tisztviselő szerint a pénzek felszabadításához az országok többségében parlamenti jóváhagyásra lesz szükség.

Az IMF ezért gyorsabban lesz képes lépni, így valószínű, hogy hitelnyújtás esetén legalábbis a kölcsön első részletét a valutaalap biztosítaná.

A segélyprogram feltételeit mindenesetre az európai intézmények és az IMF közösen dolgozzák majd ki. Azt pedig Athénnak kell majd eldöntenie, hogy kéri-e, és ha igen, mikor, a segítséget.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.