BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Összefognak a trónkövetelők

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A kereskedelmi forgalom dollár helyett nemzeti fizetőeszközökben való lebonyolítását szorgalmazza a legnagyobb feltörekvő országok között az orosz elnök.

Dmitrij Medvegyev ambíciózus tervekkel készül a csütörtökön és pénteken a brazil fővárosban tartandó BRIC-csúcsértekezletre, amelyen Hu Csin-tao kínai és Luiz Inacio Lula da Silva brazil államfővel, valamint Manmohan Szing indiai miniszterelnökkel fog egyeztetni.

Ez lesz a második BRIC-csúcs: az elsőt tavaly nyáron az oroszországi Jekatyerinburgban rendezték.

Medvegyev szerint a nemzeti valutákban való elszámolás segítené az atomenergetikában, a repülőgép-gyártásban, az űrkutatásban, a nanotechnológiában és más területeken kínálkozó együttműködési lehetőségek kiaknázását.

Azt is felvetette az orosz elnök, hogy a négyeknek információcserével kellene segíteniük az egymás valutái, valamint értékpapír- és nyersanyagpiacai elleni "spekulatív támadások" kivédését.

További részletek a holnapi Világgazdaságban

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.