BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Fel, Európa népei!" – Megszállták az Akropoliszt a tüntetők

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Mintegy száz kommunista tüntető vonult az Akropoliszhoz, ahol transzparenseket függesztették ki "Fel, Európa népei" – felirattal. Eközben ismét sztrájk kezdődött a görög közszolgálati szférában.

A rendőrség nem avatkozott közbe, amikor a mintegy száz, vörös zászlót vivő kommunista párti tüntető keresztül vonult a városon, és a Parthenon kitűzte a transzparenseket. "Ez egy üzenet Európa népeinek. A világ minden táján hasonló gondokkal küzdenek, de összefogással elérhetjük, hogy ne az EU és az IMF irányítsa az életünket" – fogalmazott az AP szerint demonstrálókat vezetők Panagiotis Papageorgopoulos kommunista vezető.

Eközben a közszférában dolgozók újabb, 48 órás sztrájkot hirdettek meg. Ma és holnap nem veszik fel a munkát többek között az egészségügyi alkalmazottak, a tanárok, és közhivatalnokok sem és leállások lehetnek a tömegközlekedésben. Az athéni kereskedelmi szövetség azt javasolta tagjainak, hogy a sztrájk idején tartsanak nyitva, de zárjanak be a későbbre tervezett tüntetések idején.

Eközben Németország után az Európai Unió másik nagy tagállama, nagy deficittel birkozó Franciaország is rábólintott a görög mentőcsomagra. Szlovákia ugyanakkor bejelentette: az eurózóna tagjaként nem tudja azonnal biztosítani a ráeső 816 millió eurós hozzájárulás befizetését.  A hozzájárulásáért cserébe Párizs is elvárja a költségvetés rendbetételét Athéntól, mert mint Christine Lagarde gazdasági miniszter értésre adta: "nem fogunk biankó csekket aláírni a francia adófizetők terhére". 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.