Ismét kötelezővé tennék a magánnyugdíjkasszákat Szlovákiában
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA szlovák kormány kötelezővé tenné a második nyugdíjpillért a pályakezdőknek; ez azt jelenti, hogy be kellene lépniük valamelyik magánnyugdíjpénztárba.
A kötelező belépést az előző kormány eltörölte. A Fico-kabinet az állami nyugdíjalap hatalmas hiánya miatt módosított a rendszeren, lehetővé tette a kilépést a magánnyugdíjpénztárakból, és szigorította azok működését. Iveta Radicová mostani miniszterelnök szerint azonban az öngondoskodás valamilyen formája nélkül hosszú távon fenntarthatatlan a szlovákiai nyugdíjrendszer.

