BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Leáll Esztergom - A Fidesz a polgármester magánvagyonát venné el

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A város leállni készül, a Fidesz a polgármester vagyonát csapolná meg egy bírság fedezeteként.

Magyarországon még nem látott eszközhöz nyúlt az esztergomi Fidesz-frakció: a képviselő-testület többségi csoportja úgy döntött, egymillió forintot el kell venni Tétényi Éva független polgármester magánvagyonából. A kormánypártiak szerint ebből kellene kifizetni azt a bírságot, amelyet a város azért kapott, mert testületi ülés hiányában szabálytalanul jártak el egy közbeszerzés ügyében.

Az Investor 2005 Kft.-vel, az (önkormányzati tulajdonú) Aquasziget Esztergom Élményfürdő üzemeltetőjével ugyanis egy korábbi megállapodás szerint olyan szerződést kellett volna kötni, amelyet a képviselő-testület előzetes döntésével elfogad. Ez azonban nem történt meg, mert a határidőig nem ült össze a közgyűlés, amit Tétényi azért nem hívott össze tavasszal hosszabb ideig, mert véleménye szerint a Fidesz szándékosan blokkolta az ő munkáját. A kft. jogorvoslati kérelemmel fordult a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz, amely egymillió forintos bírsággal sújtotta az önkormányzatot. Ezt az összeget vonná most le a Fidesz Tétényitől.

Bár az élményfürdő is a legújabb kaotikus esztergomi ügyek középpontjában áll, még rosszabbul érintheti a várost, hogy már alapszolgáltatások is leállnak. Tétényi Éva a legutóbbi közgyűlésen közölte, hogy nem írja alá a hulladékszállítási rendeletet, mivel az szerinte alkotmányellenes – a Fidesz szerint viszont a polgármester került a törvényekkel szembe.

Eközben pedig úgy kezdődött el az iskolaév, hogy a Vértes Volán továbbra sem közlekedteti helyi járatait – pedig sokszor ígérte mindkét fél, hogy szeptemberig igyekeznek rendezni a városi tömegközlekedés ügyét. A távolsági buszok útvonalát ugyan úgy módosították, hogy a járatok érintsék a belvárost is, és a tanulóknak bérletkedvezményeket is adtak, de így sem lehetett elkerülni a 15-20 perces késéseket az iskolaév első két napján. A cégnek 2008 óta nem tudott fizetni a város, a megállapodáshoz pedig szükség lenne a közgyűlési többség és a polgármester egyetértésére is.

Megoldást keresnek a fürdőnél

Az üzemeltető alternatív megoldásokat keres annak érdekében, hogy a létesítmény mielőbb kinyithassa a kapuit – adta hírül közleményében Garbacz Dóra, az esztergomi élményfürdő vezetője. A fürdő azért zárt be, mert leállt a melegvíz- és a hőszolgáltatás, miután a város nem fizette ki a számláit.

A bezárástól azért is nehezebb volt megmenekülni, mert nem szociális szolgáltatásról van szó, a cél pedig most már az, hogy ezeket el tudják látni.

A bezárástól azért is nehezebb volt megmenekülni, mert nem szociális szolgáltatásról van szó, a cél pedig most már az, hogy ezeket el tudják látni. -->

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.