A német Bundesbanknál bírálatot váltott ki a francia miniszterelnöknek, Manuel Vallsnak az a követelése, hogy az eurót értékeljék le - jelenti az N24 német hírtévé. "Aggodalommal szemléljük, amikor a francia politika a 70-es évek mentalitását idézi, azt a kort, még mielőtt a frank stabil valutává vált volna" - hangoztatta a Bundesbank csúcsvezetésének képviselője a Bild-Zeitungnak nyilatkozva.
A német lap szerint az Európai Központi Bank tanácsának a héten tartandó ülése előtt a német jegybank illetékese azt kérte, hogy ne idézzék őt név szerint. Valls korábban ismételten annak a véleményének adott hangot, hogy az erős euró fékezőleg hat a francia gazdaság alakulására.
Ezért egy héttel ezelőtt a szocialista képviselőkhöz intézett levelében "aktívabb valutapolitikát" sürgetett a növekedés felpörgetése érdekében. Ennek elérése pedig Francois Hollande francia elnök feladata - hangoztatta a kormányfő - aki a május 25-én tartandó európai parlamenti választás után ezzel fog törődni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.