BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Átvállalja a komlói kórház adósságait az állam

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Átvállalja az állam a Komlói Egészségcentrum elmúlt években felhalmozódott 347 millió forintos tartozását, az adósságrendezés április elsejéig megtörténik – jelentette be az egészségügyért felelős államtitkár a baranyai városban kedden.

Zombor Gábor annak kapcsán beszélt erről, hogy a térség országgyűlési képviselőjével, Hoppál Péterrel és a város polgármesterével, Polics Józseffel (Fidesz-KDNP) megismerkedett a járó- és fekvőbetegek ellátását végző intézmény működésével, pénzügyi helyzetével.

Az államtitkár kitért arra, hogy a mintegy negyvenezer embert kiszolgáló Komlói Egészségcentrum jövője biztosnak mondható, hiszen az egészségügyi átszervezések során a kormány egyetlen működő kórházat sem kíván bezárni. Ezzel együtt minden intézménynek, így a komlóinak is törekednie kell arra, hogy adóssága a jövőben ne termelődjön újjá komolyabb mértékben, emiatt pedig szükség lehet egyes osztályok működésének átszervezésére - tette hozzá.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.