Ősztől kezdi el a kormány a bürokrácia csökkentését
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság INTÉZKEDÉS A kormányhatározat már megszületett a bürokrácia csökkentéséről – ettől várja Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy hatékonyabb lesz az állam működése. A legutolsó – 2013-as – adatok szerint az állam működésére a GDP 9 százalékát fordítja az ország, az idei terv 8, a jövő évi pedig 8,36 százalékot tartalmaz, de általában ezen a soron alultervez a kormányzat.
A bürokráciacsökkentést a kormány a kormányhivatali ügyintézők javaslatai alapján kezdené meg, a szerintük felesleges jogszabályok eltörlésével – derül ki a határozatból. E szerint a minisztereknek azon javaslatok alapján, amelyeket nem utasítottak eleve el (kettőből egyet állítólag jónak gondoltak), jogszabálytervezeteket kell kidolgozni, mégpedig azonnali hatállyal. Ezeket a tervezeteket Lázár Jánosnak kell megküldeni, amelyeket azután a Miniszterelnökséget vezető miniszter megvizsgál, és ha nem elégedett, és ha úgy gondolja, újabb indítványokat is kérhet a tárcavezetőktől. Erre augusztus 10-ig kerülne sor, majd szeptember 1-jéig elkészül az egységes tervezet is a bürokráciacsökkentésről. Ugyanilyen határidővel kell megszületniük a szükséges végrehajtási rendeleteknek is.


