London lecsap az illegális munkára
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság A brit „kormányzati gépezet teljes erővel fog lecsapni” azokra, akik jogcím nélküli bevándorlóknak adnak munkát – jelentette be a bevándorlási államtitkár. James Brokenshire a The Times szerint úgy fogalmazott, a munkaadók, akik illegális bevándorlókat foglalkoztatnak, a brit állampolgároktól és az engedéllyel rendelkező bevándorlóktól veszik el a munkát, és leszorítják a béreket. A lap úgy tudja, a bevándorlási hivatal rajtaütésszerű ellenőrzéseket hajt végre az ősszel elsősorban az építőiparban, az egészségügyi ellátóhelyeken és a takarítócégeknél. A The Times szerint a szürkegazdaság a brit GDP 10 százalékát adja. A Migration Watch nevű szervezet becslése szerint Nagy-Britanniában mintegy 1,1 millió jogcím nélküli bevándorló van. Az illegális bevándorlók 70 százaléka Londonban él a 2009-es tanulmány szerint. Az OECD 2011-ben 1 százalékra becsülte az illegális bevándorlók arányát a brit foglalkoztatottak között. A BBC 2013-as tényfeltáró riportja arra világított rá, hogy az illegális bevándorlókat foglalkoztató munkaadókra kiszabott bírság kétharmadát nem hajtotta be az állam.
A brit kormány már a májusi parlamenti választások után bejelentette, hogy bűncselekménnyé akarja nyilvánítani a jogcím nélküli bevándorlók illegális munkavégzését. A nekik folyósított bér bűncselekményből származó jövedelem lenne, amelyet a hatóságok lefoglalhatnának. David Cameron kormánya egy sor más intézkedést is tervez a bevándorlás csökkentésére, ezek között szerepel az ingatlan-bérbeadás szigorítása is. A lakástulajdonosoknak a jövőben ellenőrizniük kell, hogy a bérlőnek van-e tartózkodási jogcíme, és ha nincs, ki kell lakoltatni.


