Távozik Szabó László Zsolt, a közmédia vezetője
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMTVA Augusztus 15-i hatállyal saját kezdeményezésére távozik posztjáról Szabó László Zsolt, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója – értesült a Napigazdasag.hu, amely úgy tudja, hogy Szabó nem indokolta meg döntését. A Világgazdaság kereste a közmédia vezetőjét, de lapzártáig nem sikerült elérni. Szabó 2013 októberétől irányította az MTVA-t, és a nevéhez fűződik az új televíziós struktúra bevezetése, amelynek egyik eleme az M1 hírcsatornává alakítása, miközben a Duna Televízió a nemzeti főadó szerepét vette át. Szintén az átalakítás része a Petőfi (esti zenei) TV létrehozása, legutóbb pedig a Sport4 csatorna életre hívása. A televíziós struktúraváltással párhuzamosan megváltozott a közmédia arculata is. Mindez nehézkesen indult, de az elmúlt hónapokban a gyerekbetegségeket leküzdötte a köztelevízió. A közmédia átalakításának legutolsó elemeként július 1-jétől megszüntették a korábbi médiacégeit: a Magyar Rádió Zrt.-t, a Magyar Televízió Zrt.-t és a Magyar Távirati Iroda Zrt.-t, helyüket a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vette át. E változtatások végrehajtása Szabó feladata volt, de azt nem lehet tudni, hogy az őt kinevezők mennyire tartják sikeresnek az átállást. Forrásaink szerint a közmédia kedvezőtlen nézettségi mutatói állnak Szabó távozásának hátterében. Bár a sorból kilóg a nemrégiben indult sportcsatorna, amely jó eredményeket hozott, de ez már tudta feledtetni a fiaskókat, legföljebb az a furcsa, hogy Szabó nem a nyilvánvaló kudarcok idején távozik.


