BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új szennyvíztisztító-telepet adtak át Budakeszin

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Átadták az új szennyvíztisztító-telepet Budakeszin szombaton, a nettó 3,7 milliárd forint összköltségű beruházás csaknem 94 százalékát európai uniós támogatás fedezte - közölte a Budakeszi Polgármesteri Hivatal az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint több mint 20 kilométernyi új csatornahálózattal, valamint korszerű, membrántechnológiával működő szennyvízteleppel gazdagodott a település.

A beruházás eredményeképp csaknem 850 családnál vált elérhetővé a vezetékes csatornaszolgáltatás, elsősorban a makkosmáriai városrészben - írják.

A közlemény idézi Csutoráné Győri Ottilia polgármestert, aki a szombati zárórendezvényen elmondta: a korábbi szennyvízkezelési koncepció újragondolásának és az alapos előkészítő munkának köszönhetően 30-ról 6 százalékra csökkent az önkormányzati önrész mértéke, ami mintegy félmilliárd forint megtakarítást eredményezett a városnak. Így sem hitelfelvételre, sem lakossági hozzájárulásra nem volt szükség a beruházás sikeres megvalósításához - tette hozzá a polgármester a közlemény szerint.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.