Brutálisan sok pénzt osztanak ki
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságEddig nem látott méretű évközi költekezésről döntött a kormány: 500 milliárd forinttal növelik az idei kiadásokat az idei büdzsé módosításával, ám a hiánycél nem változik. Az oktatásra – a felnőtt- és a szakképzés támogatásával együtt – 107, a Modern Városok Programra (és az útépítésekre), valamint az otthonteremtésre 50-50 milliárd forinttal jut majd több a nemzetgazdasági tárca közleménye szerint. Külön 12,2 milliárdos támogatást kapnak az adósságkonszolidációban korábban nem részesült önkormányzatok is. Emelkedik a rendkívüli tartalék is (100-ról 130 milliárd forintra), a további részletek azonban nem voltak ismertek, lapzártánkkor az előterjesztés még nem jelent meg az Országgyűlés honlapján.
A Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében csak annyit írt a forrásokról, hogy a „kedvező gazdasági környezetnek és az eredményes gazdaságpolitikai intézkedéseknek köszönhetően” bővült a mozgástér. Valószínű azonban, hogy a bevételek növekedésében közrejátszik az adóhitel bevezetése is. Az év eleji számokból látszott, hogy néhány multinacionális cég elkezdte idehozni a nyereségét a kedvező szabályt látva, a jövő évi büdzsében pedig majdhogynem duplázódó, az idei 400 milliárdos tervet 334 milliárd forinttal meghaladó bevétellel számolt a társasági adónál a kormány. Az NGM szerint a főbb mutatók változatlanok maradnak: a kormány továbbra is 2,5 százalékos gazdasági növekedéssel és 2 százalékos költségvetési hiánnyal számol.


