Rekordon a havi többlet
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Februárban az export euróban számított értéke 8, az importé 7,4 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest – derült ki a KSH adataiból. A közel 980 millió eurós havi külkereskedelmi többlet rekordnak számít. Suppan Gergely, a TakarékBank vezető közgazdásza szerint az import igen élénk belső keresletre utal. „Az ipari termelés feltehető élénkülésével az export növekedése magas maradhat, így a többlet is újra nőhet” – vélekedett Suppan. Kockázatot jelent a feltörekvők lassulása, de ezt ellensúlyozhatja az európai élénkülés. Az alacsony olajárak miatt az idei többlet 8,8 milliárd euró közelébe emelkedhet.
Belehúztak a németek is
A német export értéke februárban 99,5 milliárd euró volt, 4 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A többlet 20,3 milliárd euróra hízott.A trend elemzők szerint nem lesz tartós, mert a külföldi kereslet nem elég erős.
A trend elemzők szerint nem lesz tartós, mert a külföldi kereslet nem elég erős.-->


