Elfogadta a gazdasági bizottság a GVH és a KH éves beszámolóját
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságElfogadta a Gazdasági Versenyhivatal(GVH) és a Közbeszerzési Hatóság (KH) 2019-es beszámolóit a Országgyűlés gazdasági bizottsága szerdán.
Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke úgy értékelte, hogy
tavaly eredményesen léptek föl a versenykorlátozó, és az erőfölényre építő visszaélésekkel szemben.
Meghallgatásán a KH elnöke, Kovács László a kis- és közepes vállalkozások térnyerését emelte ki a közbeszerzések éves összesítéséből. A bizottság fideszes elnöke szerint az államnak és az önkormányzatoknak egyaránt érdeke az átlátható közbeszerzési rendszer. Bánki Erik üdvözölte, hogy a két hivatal együttműködése 2019-ben tovább erősödött, és egyre hatékonyabban gátolják a visszaéléseket.


